Praktické informace

Důležitým kritériem při plánování dovolené je správný výběr hotelu. Samozřejmě každý z nás chce bydlet levně, ale dobře. Co se týče Kanárských ostrovů, není nejvhodnější jezdit na ně naslepo, aniž byste si zajistili předem ubytování. Je to dáno hlavně tím, že nejvýhodnější nabídky najdete právě na Internetu – často jsou zde i slevy a různé akce, či zájezdy na last minute, které jsou vždy levnější. Je dobré mít přehled o tom, kdy jsou ve Španělsku svátky a prázdniny, protože i když je to trochu zvláštní a leckdo by to nečekal, nejčastěji se na Kanárské ostrovy jezdí rekreovat právě Španělé, kteří tvoří asi 60 procent turistů.

Samozřejmě s velkým náporem turistů se zvedají i ceny za hotely v letoviscích. Proto se českým turistům doporučuje, aby na Kanárské ostrovy jeli mimo vrcholnou sezónu – tedy v době mimo červenec a srpen. Pokud si plánujete půjčit auto a nebudete tím pádem odkázaní jen na autobusy nebo vlastní nohy, můžete si rezervovat ubytování i v turisticky méně žádaných místech – daleko od moře, v horách, kam nejezdí autobusová linka.

Benzín je levný a vy byste měli z tohoto rozhodnutí těžit, protože hotely mimo běžně dostupná letoviska by automaticky měly mít nižší ceny za ubytování. Stojí také za to, když se podíváte na ceny za ubytování uvedené na Internetu – levná letenka se dá dnes sehnat poměrně snadno a cestování na vlastní pěst je mnohdy o dost levnější než s cestovní kanceláří. Záleží jen na vaší odvaze a samostatnosti, kterou variantu zvolíte – levnější, leč pracnější; nebo tu bez práce, ale s příplatkem pro cestovku navíc. Pravdou však zůstává, že německé cestovní kanceláře jsou nejlepšími prostředníky na vaší dovolené.

Co se týče stravování a pitného režimu, nezapomínejte, že jste Evropani a podle toho vybírejte potraviny. Španělé mají sice mnoho zajímavých specialit, ale ne každá vám udělá dobře, protože evropský žaludek je přece jen zvyklý na úplně jiné jídlo. Dodržujte pitný režim, abyste předešli úpalu. Voda, která teče z hotelového vodovodního kohoutku, je vhodná pro osobní očistu, již méně na pití – je totiž mírně slaná a mohla by vám způsobit zažívací potíže. Raději si kupte vodu balenou. Střevní potíže nemusí způsobovat jen nevhodné jídlo a pití, ale také šok při přechodu z horkého sluníčka do studené vody. Proto nezapomeňte na základní pravidla pobytu u moře – raději se zdržujte ve stínu, neležte celý den na přímém slunci. Samozřejmostí je ochrana proti slunci – brýle s UV filtrem, pokrývka hlavy, dostatek tekutin a krém s odpovídajícím UV faktorem.

Pláží je na Gran Canaria asi 32 kilometrů, turisticky nejoblíbenější je ale 6 kilometrů dlouhá a několik desítek metrů široká pláž mezi středisky Playa del Inglés a Maspalomas. Mnoho hotelů nabízí dokonce bezplatnou dopravu až na tuto pláž. Pláž je zakončena chráněnou oblastí, kde se tvoří nádherné písčité duny. Las Melorenas je další velmi oblíbená pláž, kterou okupují i místní obyvatelé – leží asi 20 minut cesty z Maspalomas. Jestli je moře vhodné ke koupání, poznáte podle vlajkové signalizace – zelená vlajka znamená, že vše je v pořádku, žlutá vlajka, že moře není zcela klidné a červená vlajka signalizuje nebezpečí a zákaz vstupu do moře. Vlajkovou signalizací je dobré se řídit, pokud si nechcete vykoledovat nějaký nepříjemný problém. Zásuvky jsou stejné jako v České republice, a proto není třeba si s sebou brát adaptér.

 

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist