Očkování, zdravotnictví

Pro vstup na ostrov Gran Canaria nepotřebujete žádné speciální očkování. Pokud užíváte pravidelně léky, nezapomeňte si je vzít s sebou, protože shánět je pak na místě by mohl být dost velký problém, nemluvě o ceně. Lékařská péče je na ostrově Gran Canaria placená. Pokud byste přece jen potřebovali vyhledat lékařskou pomoc, požádejte recepčního svého hotelu nebo delegáta cestovní kanceláře, se kterou cestujete. Lékárny mají otevřeno ve dvou etapách v průběhu dne – od 9 do 13 hodin a od 16 do 20 hodin. V sobotu, podobně jako v České republice, jen do 13 hodin.

Před odletem na dovolenou se nezapomeňte dobře pojistit, v případě, že na cestách onemocníte, bude se vám hodit. Pokud budete nuceni vyhledat lékařské ošetření, pečlivě si uschovejte veškeré doklady o ošetření a nákupu předepsaných léků. Vaše zdravotní pojišťovna by vám po návratu domů měla nahradit veškeré výdaje, která jste měli v rámci zdravotnictví na dovolené. Zdarma můžete využít i telefonní číslo 900 25 46 92, které má nepřetržitou službu v češtině i slovenštině, a lékař vás poté navštíví přímo v hotelu.

Na celém území ostrova platí jednotné číslo 112 pro volání hasičů, rychlé zdravotní pomoci i policie. Celkově můžeme konstatovat, že úroveň zdravotnictví na ostrově Gran Canaria je velmi dobrá, dokonce se zde nachází nejmodernější evropská nemocnice. Lékaři jsou zastoupeni hojně ve všech turistických letoviscích.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist