Doprava

Co se týče dopravy přímo na Gran Canarii, vlakové spojení zde nenajdeme, ale je zde poměrně hustá autobusová síť. Zastávky jsou celkem dobře značené a autobusy jezdí dosti často. Jsou to opravdové kolosy a mají navíc zvětšovací skla, kterými můžete pozorovat okolní krajinu – strmé útesy a klikaté cesty, na kterých se řidiči s bravurou proplétají hustým provozem, i když je jejich autobus velký a poměrně neohrabaný. Španělsky se autobus nazývá jednoduše „bus“, ale specialitou obyvatel Gran Canaria je nazývat jej „gua gua“. Jízdenky se kupují přímo u řidiče, v případě, že nechcete kupovat pokaždé novou, můžete si zaplatit kartu, ze které se vám potom odčítají body za jednotlivé cesty. Navíc na tuto kartu získáte slušnou slevu. Trochu problém je zorientovat se na velkých nádražích, největší potíž je najít ten správný směr. Počítejte každopádně s tím, že autobusy jezdí hlavně mezi velkými městy, do horských oblastí nezajíždějí vůbec. Navíc jsou poměrně dost drahé.

Půjčit si auto je velice jednoduché

Pokud byste chtěli procestovat více míst a je vás více osob, vyzkoušejte některou z půjčoven aut. Jsou všude po ostrově a umožní vám dostat se dál, než jen pár kilometrů od hotelu. Na ostrově je rozhodně mnoho míst, která za to stojí, a pokud si nepředstavujete dovolenou strávenou na jedné pláži, kde leží jedno namaštěné tělo vedle druhého, určitě si auto půjčete a vyrazte objevovat krásy vzdálenějších koutů Gran Canarie. Půjčit si auto je zde velmi výhodné a cena pohonných hmot je příznivá, takže se jedná asi o nejideálnější způsob cestování po ostrově Gran Canaria. Stejně tak můžete využít i taxík, ale ten je již dost drahý. V cestovních kancelářích často nabízejí možnost rezervace auta již před odletem do této destinace, je to výhodnější a také rychlejší.

Auto si však lze rezervovat i na místě. Nejlepší a cenově nejvýhodnější je pořídit si auto již na letišti – zde je jeho pořízení nejlevnější, protože většina firem, které půjčovny provozují, sídlí právě na letištích. Pokud se chcete stát řidičem na svých toulkách po zajímavostech ostrova, musí vám být alespoň 21 let a řidičský průkaz by vám měl být vystaven alespoň před dvanácti měsíci. Nemusíte se obávat, že budete jezdit po hrbolatých polních cestách, protože ostrov má velmi dobře vyvinutou silniční síť. Když si auto půjčíte, budete svými vlastními pány a máte možnost prozkoumat celý ostrov dopodrobna. Navíc je Španělsko cenovým rájem speciálně pro ty, kteří si chtějí půjčit auto na výpravy po okolí.

Na ostrově se také nachází velké letiště, které má stejný název jako hlavní město Las Palmas. Na tomto letišti je ročně odbaveno přes dvanáct miliónů pasažérů, což odpovídá provozu na našem Ruzyňském letišti. V rámci Kanárských ostrovů je to největší letiště, v rámci celého Španělska páté nejrušnější.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist